jonathan_simba: (Default)
[personal profile] jonathan_simba


Весьма интересное интервью с японским ІТ-предпринимателем Хироши Шибатой (на фото- крайний слева), уже три года живущим в Украине - о перспективах сотрудничества Японии и Украины, а также сильных и слабых сторонах украинской ІТ-сферы.

Немного цитаток для затравки:

...Імміграційні квоти для айтішників в Україні — це нова ініціатива, і я думаю, що вона хороша, але процес ще недостатньо добре організований. Навіть самі імміграційні юристи в Україні не можуть надати повного переліку необхідних документів. А деякі документи складно отримати в Японії. Наприклад, довідку про несудимість, яку тут вимагають.

...Більшість проблем виникає тоді, коли треба взаємодіяти з офіційними установами, процеси дуже бюрократизовані. ...Це постійний головний біль.

...коли про Україну говорять у новинах, то повідомляють, як не про війну чи Чорнобиль, то про іншу катастрофу чи скандал. Я один з небагатьох, хто показує Україну в японських медіа у позитивному світлі. Я завжди представляю її як східноєвропейський технологічний хаб — вірю, що це справді так.

...У Польщі стрімко розвивається геймдев. Але проблема з IT-спеціалістами там та сама, що й у німців, оскільки треба дотримуватися трудового законодавства ЄС. Україна перебуває за межами ЄС, тому в цьому плані має конкурентну перевагу. А податок 5% — найнижчий у Європі. Такі умови запобігають відпливу фахівців. В Україні багато талановитих інженерів, яких легко наймати, саме тому я тут.

...я думаю, що український ІТ-ринок дуже конкурентоспроможний. Країни ЄС, Азія не можуть конкурувати на такому ж рівні. Якщо говорити про зарплати Junior та Middle-спеціалістів, вони все ще значно нижчі, ніж на Заході. В Японії зовсім небагато українських програмістів, але всі вони класні спеціалісти. Колись у компанії, де я працював, був один хлопець з України — справжній геній. Нещодавно я допомагав формувати урядовий звіт про нестачу ІТ-кадрів у Японії. Країні потрібно ще 200 000 інженерів! Тож уряд намагається залучити іноземців і спростити їм в’їзд до Японії.

...Я зазвичай говорю про те, що Україна має багато переваг, наголошую на таланті розробників, невисокій вартості їхньої роботи, до того ж інженерів в Україні багато. Але також попереджаю японські компанії про недоліки: Україна займає лише 64-те місце у світовому рейтингу легкості ведення бізнесу від Світового банку. Це набагато нижче навіть за Польщу. Корупція досі сильна, тому бізнес-середовище тут відрізняється від того, до якого звикли японські компанії у своїй країні.

...Японія має інвестиції та проєкти — те, чого бракує Україні. А в Україні є талановиті кадри — те, чого не вистачає Японії. Тому я думаю, що ця співпраця для нас вигідна. Коли японські ІТ-компанії співпрацюють з українськими, відкриваються можливості не тільки для офшорної розробки та аутсорсингу, а й для формування бренду українських продуктів у Японії та їхнього продажу по всьому світу.


Нехватка в 200 000 (!) инженерно-айтишных специалистов в Японии, конечно, несказанно удивила. Огромное поле возможностей для укураинадзинов. Так что дерзайте, друзья! :)

Отдельно доставило то, что представитель страны, славящейся своим консерватизмом и бюрократией, жалуется на нашу бюрократию. :)) Стало быть, в этом плане у нас все пока еще очень плохо (одна только "справка о несудимости" чего стоит; кстати, просьба к зарубежным френдам написать, существует ли аналог сего документа в ваших странах, или это только наше постсовковое наследие).

Трудимся, Хунта!
This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting
OSZAR »